WTN Pajzsmirigybarát 60 db

WTN Pajzsmirigybarát 60 db
WTN Pajzsmirigybarát 60 db
WTN Pajzsmirigybarát 60 db
WTN Pajzsmirigybarát 60 db
Ár:
5.500 Ft(4.331 Ft + ÁFA)
Cikkszám:
11763
Gyártó:
Elérhetőség:
3 db
Mennyiség:
db

A pajzsmirigyhormonok termelődéséhez szükséges legfontosabb anyagokkal, a pajzsmirigy támogatásáért.

 

Fontos: ez a termékünk korábban WTN Jód és szelén komplex néven volt forgalomban, de mivel azt tapasztaltuk, hogy többen rosszul használták, ezért átneveztük.

 

Amennyiben csak a jód és szelén nyomelemek pótlása a célod, válaszd a WTN Jód és Szelén étrend-kiegészítőt, a WTN Pajzsmirigybarát terméket nem a jód és a szelén pótlásra fejlesztettük!

 

 

 

Milyen esetekben használd?

Segítségedre lehet, amennyiben a pajzsmirigy-alulműködés (hypothyreosis) tüneteit tapasztalod magadon, mint például:

 

fáradékonyság, csökkent energiaszint,

nehéz, illetve akár lehetetlennek tűnő fogyás,

száraz bőr,

ritkuló haj,

székrekedés,

lassú szívverés,

fázékonyság,

izomfájdalmak,

feledékenység, csökkent koncentráció készségek, memóriavesztés stb.

 

 

Miben előremutató a WTN Pajzsmirigybarát más, hasonló termékekhez képest?

Kitűnően hasznosuló organikus, barnamoszatból kivont jódot tartalmaz, ami természetes és tiszta (bio) jódforrás.

Könnyen felszívódó és hasznosuló szelénformát, szelenometionint tartalmaz, ami a szelénnek a metionin aminosavval alkotott komplexe. A szelenometionin felezési ideje 2,5-szer hosszabb, mint a szervetlen formáknak, a metionin aminosavhoz hasonlóan be tud épülni a fehérjékbe, ezáltal sokkal tovább képes a szervezetben maradni.

A benne található L-Tirozin aminosav, a T3 és T4 pajzsmirigy hormonok előanyagaként támogathatja a pajzsmirigyhormonok szintézisét, melyek alapvető fontosságúak számos anyagcsere-folyamat szabályozásában, beleértve az anyagcserét, a testhőmérséklet szabályozását, a növekedést és a fejlődést.

Guggulszteron tartalma támogathatja az anyagcsere-folyamatokat azáltal, hogy segítheti a T4 pajzsmirigyhormon aktív T3 formába történő átalakítását.

 

 

Miért és hogyan működik a termék?

A pajzsmirigyre úgy is tekinthetünk, mint a szervezet gázpedáljára, ami az összes sejt anyagcseréjét szabályozza. A tiroxin (T4) hormont a pajzsmirigy termeli, míg a trijód-tironin (T3) jelentős részben a májban és más szövetekben alakul át a T4-ből. Ezek a hormonok elengedhetetlenek a szervezetben lévő sejtek megfelelő fejlődéséhez. A pajzsmirigyhormonok szabályozzák a proteinek, zsírok, szénhidrátok anyagcseréjét, meghatározva az ezen tápanyagokból nyerhető energiatermelést.

 

Az egyedi pajzsmirigyhormonoknak nagyon fontos szerepük van a szervezetben, pl. a T4 befolyásolja a szív perctérfogatát, a pulzusszámot, a percenkénti légzésszámot és az alapanyagcserét Az alacsony BMR (BMR - az energiamennyiség, amit a szervezet pihenés közben az élettani funkcióinak fenntartására használ fel) okozhat fáradtságot, fázékonyságot és fogyási nehézségeket.

 

A pajzsmirigyhormonok tehát aktívan részt vesznek a szervezet anyagcsere-folyamataiban, így a pajzsmirigyhormonok hiánya, vagy túl magas szintje messzeható következményekkel járhat.

 

A stresszhormon kortizol magas szintje befolyásolhatja a pajzsmirigy működését alacsony T4 szintet eredményezve, vagy megnehezítve a T4 átalakítását az aktív T3-má. A T3 termeléséhez szükséges tápanyagok – amik a kortizol normál szinten tartását is segítik – hasznosak lehetnek az ilyen problémákkal küzdőknek.

 

A pajzsmirigy megfelelő működésének támogatására a szakirodalom különböző anyagokat ajánl, melyek felhasználásával fejlesztettük ki a WTN Pajzsmirigybarát étrend-kiegészítőt.

 

 

 

L- Tirozin (L-Tyrosine)

Az L-Tirozin egy aminosav, amiből a szervezet a noradrenalint és a dopamint termeli; stresszoldó hatású lehet akut stressz esetén (amely következtében a noradrenalin lebomlik) és megelőzheti a stressz okozta memóriaproblémák kialakulását.

A T4 és T3 pajzsmirigyhormonok előállításához szükséges összetevő, ezért a megfelelő pajzsmirigyműködés biztosításához nagyon fontos.

Fontos tudni, hogy az L-Tirozin pajzsmirigy-alulműködés fennállásakor igen, viszont túlzott pajzsmirigyműködés esetén nem javasolt (a pajzsmirigyproblémával rendelkezők kb. 95%-a pajzsmirigy-alulműködésben szenved)!

 

 

Indiai balzsamfakivonat (Guggul extract 2.5%)

Az indiai balzsamfa (más néven guggul) ajurvédikus gyógynövény aktív összetevője a guggulszteron, ami szabályozhatja és serkentheti a pajzsmirigy működését.

Az új kutatások azt bizonyították, hogy részben a pajzsmirigyhormon termelését stimulálhatja, részben pedig a máj antioxidáns szintjét növelheti.

A guggulszteronnal foglalkozó kutatások azt találták, hogy természetes módon szabályozza a máj zsírégető funkcióját is (a "farnesoid x" epe receptor kontrollálásával), ezáltal segítve az LDL (Low Density Lipoprotein) koleszterin, a trigliceridek és a méreganyagok távozását a szervezetből.

A guggulszteront évezredek óta használják a testsúly szabályozására is. Minden tápanyag és összetevő, ami a zsírégetést fokozza, legalább egy közvetett jótékony hatással bír a pajzsmirigy működésére, mivel az elhízás maga már egy óriási stressz a pajzsmirigy számára.

Összességében a guggulszteron támogatja a pajzsmirigy optimális hormontermelését, a T4 pajzsmirigyhormon átalakítását a sokkal aktívabb T3-as formára. Ez gyorsítja az anyagcsere-folyamatokat és a zsírégetést.

 

 

Organikus barnamoszat (jód)

A barnamoszatok a hidegebb tengerekben fordulnak elő nagy számban, legfontosabb ismérvük, hogy nagy koncentrációban tartalmaznak szervetlen jódot (kálium-jodid formában).

A barnamoszatok a kálium-jodid mellett tartalmaznak aminosavakat, amelyek segítik a jód hasznosulását, valamint más ásványianyagokat, nyomelemeket is, mint pl. a vas, amely a jódmetabolizációt támogatja.

A jód nélkülözhetetlen a T4 kialakulásához és az organikus barnamoszat kitűnő szervetlen jódforrásként működik.

 

 

Szelén (szelenometionin)

A szervezetben lévő szelén döntően a pajzsmirigyben koncentrálódik, ami egyértelmű bizonyítéka annak, hogy elengedhetetlen az optimális működéséhez.

Antioxidánsként is működik, ami védheti a pajzsmirigyet az oxidatív folyamatokban.

A szelén pajzsmirigyhormonok termelődését segíti, mint tápanyag, aktív szabályozója a T4 pajzsmirigyhormon T3 formába történő konverziójának. A T3 hormon a sejtekben azok anyagcsere ütemének szabályozásért felel.

A termékben lévő szelén szerves formában található meg, aminek jobb a hasznosulása, mint a szervetlen szelén vegyületeknek.

1. táblázat Aktív komponensek koncentrációja (WTN Pajzsmirigybarát étrend-kiegészítő).

Aktív komponensek

1 kapszulában

2 kapszulában

L- Tirozin

300 mg

600 mg

Indiai balzsamfakivonat (2.5%
guggulszteron)

100 mg

200 mg

Jód (organikus barnamoszatból)

300 mcg
(NRV* 200%)

600 mcg
(NRV* 400%)

Szelén (szelenometioninból)

100 mcg
(NRV* 182%)

200 mcg
(NRV* 364%)

 

* Napi beviteli referencia érték %-a felnőttek esetében.